Kierując się zasadami stomatologii maksymalnie zachowawczej, staramy się aby mechaniczne opracowanie wiertłem czy piaskarką abrazyjną było wdrażane wyłącznie w przypadkach tego wymagających.

Początkowe zmiany próchnicowe jesteśmy w stanie zaopatrzyć specjalistycznymi preparatami fluorkowymi umożliwiającymi remineralizację powierzchni dotkniętych próchnicą. Zabieg ten należy stosować kilkukrotnie z kilkudniowymi przerwami. Dotyczyć on może jedynie miejsc przebarwionych przez proces próchnicowy jednak bez ubytku w tkankach zęba.

Bardziej zaawansowane zmiany i przebarwienia, również będące defektem estetycznym- plamkami na powierzchniach przednich zębów, możemy zaopatrzyć bardzo nowoczesnym preparatem światłoutwardzalnym posiadającym właściwości wnikania do środka zmienionych próchnicowo warstw szkliwa bez konieczności mechanicznego otwierania ubytku czy przebarwienia. Jest on oparty o infiltrant, czyli bardzo płynną zywicę, która zamyka drogę dla próchnicotwórczych kwasów. Metoda ta idealnie wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi.

Estetyczne wypełnienia kompozytowe naprawiają i odtwarzają powierzchnie zęba, które uległy zniszczeniu na skutek zużycia, urazu czy próchnicy. Mają za zadanie również wzmocnienie zniszczonego zęba, a umiejętnie wykonane potrafią zmienić rozkład sił i naprężeń występujących w zębie podczas codziennych czynności, znacznie wydłużając jego żywotność i zapobiegając pęknięciom i złamaniom ścian. Jeśli próchnica we wczesnym stadium nie zostanie wykryta i wyleczona, dotknięty nią ząb będzie później wymagał dodatkowych procedur leczniczych.

Kompozytowe materiały estetyczne to znakomity środek do odbudowy zębów, ponieważ bez wyraźnej granicy przechodzą w otaczające je tkanki zęba i łączą się z nimi fizycznie i chemicznie w bardzo silnym stopniu, co zapewnia szczelność brzeżną wypełnień.

Wypełnienia kompozytowe przez nas wykonywane są niezwykle estetyczne i wzorowane na naturalnych tkankach zęba i przywracają mu pierwotny kształt. Kompozyty, które stosujemy pozwalają dobrać kolor naturalnego uzębienia.

 

Stomatologia zachowawcza - Foxmed

Kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty:
+48 537 777 141