Protetyka – pełen zakres

Dostępny jest u nas pełny zakres uzupełnień protetycznych. Pracujemy wyłącznie z renomowanymi laboratoriami technicznymi. Wykonujemy korony ceramiczne, mosty, wkłady, nakłady, licówki porcelanowe, rożnego rodzaju uzupełnienia ruchome (protezy).

Protetyka – korony i nakłady

KORONA PROTETYCZNA to uzupełnienie, które całkowicie i szczelnie pokrywa ząb lub implant zębowy. Potrzebne jest w przypadku rozlegle zniszczonych zębów. Jest ono na stałe cementowane na specjalnie przygotowanym zębie i odbudowuje jego pierwotną formę, dając przy tym możliwość korekty kształtu i koloru odbudowywanego zęba.

Korony wykonywane są z różnych materiałów kosmetycznych w laboratoriach protetycznych. Po odpowiednim przygotowaniu zęba polegającym na zlikwidowaniu wszelkich podcieni i wyprofilowaniu delikatnie zbieżnego kształtu ścian, zwężającego się ku powierzchni zgryzowej, pobierany jest w jamie ustnej wycisk, potrzebny do stworzenia modelu, na któym technik dentystyczny modeluje koronę. Przez cały czas oczekiwania na ostateczną pracę, ząb zaopatrzony jest w estetyczną koronę tymczasową. Gotowe uzupełnienie odsyłane jest do gabinetu dentystycznego i po przymierzeniu i kontroli jest na stałe osadzane na zębie.

NAKŁAD (ONLAY/INLAY) wykorzystywany jest gdy próchnica lub złamanie obejmuje taki obszar zęba gdzie odbudowa plombą jest niemożliwa lub niekorzystna ze względu na znacznie gorsze rokowanie wynikające z właściwości mechanicznych a także z ograniczeń technicznych bezpośredniej odbudowy zęba w jamie ustnej pacjenta (wilgoć, brak możliwości nadania odpowiedniego kształtu czy uzyskania szczelnego połączenia między zębem a wypełnieniem).

Ten typ odbudowy stosowany jest celem wykorzystania pozostających wartościowych i zdrowych fragmentów zęba, które musiałyby być usunięte w przypadku odbudowy zęba koroną protetyczną.

Uzupełnienia te wykonywane są najczęściej z kompozytu laboratoryjnego, porcelany lub złota.

Różnice między uzupełnieniami typu Inlay a Onlay to zasięg odbudowy, który w przypadku uzupełnienia Onlay obejmuje również utracone guzki zęba. Inlay dotyczy zębów zniszczonych w mniejszym stopniu.

Cena tego typu uzupełnień znacznie przewyższa cenę tradycyjnych wypełnień, jednak są one doskonałą alternatywą ze względu na świetną estetykę, właściwości mechaniczne, odporność na panujące warunki zgryzowe, szczelność brzeżną, kształt powierzchni stycznych z sąsiednimi zębami i brzegów przydziąsłowych, lepsze warunki higieniczne.

Protetyka – licówki

LICÓWKI to bardzo cienkie płatki porcelany lub kompozytu, cementowane na stałe na wargowej powierzchni zębów służące poprawie estetyki- koloru i kształtu zębów. Wskazaniami do wykonania tego rodzaju protetyki są zęby przebarwione, mające wiele wypełnień, zęby starte, z wadą budowy szkliwa, zęby nieznacznie stłoczone.

Wykonanie licówek jet to najmniej inwazyjny zabieg dający spektakularny efekt.

Licówki kompozytowe mogą być wykonane na jednej wizycie, bezpośrednio w ustach pacjenta. Mogą być również wykonane na modelach przez technika dentystycznego, w laboratorium protetycznym.

Licówki porcelanowe wykonywane są wyłącznie metodą pośrednią ze względu na konieczność napalania porcelany w specjalnych piecach.

Licówki nie tylko poprawiają estetykę zębów, stanowią również ich wzmocnienie.

 

Protetyka - Foxmed

Kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty:
+48 537 777 141