Regularne badanie stomatologiczne pozwala wykryć problemy takie jak starcia, pęknięcia czy próchnica już w bardzo wczesnych stadiach co bardzo ułatwia ich leczenie. Nawet jeśli przykładasz dużą wagę do codziennego dbania o swoje zęby, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dostrzeżesz zmian próchnicowych w bardzo wczesnych stadiach. Badanie stomatologiczne pozwala również monitorować stan błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Po wykonaniu badania omawiane są potrzeby lecznicze, przedstawiane są warianty, czas trwania i koszty leczenia. Wizyty kontrolne zalecane są z częstotliwością raz na pół roku.

LAKOWANIE ZĘBÓW – tylne zęby zaraz po wyrżnięciu charakteryzuje nierówna, pobrużdżona struktura powierzchni żującej, z głębokimi, wąskimi szczelinami, trudnymi do utrzymania w czystości nawet przy regularnym i dokładnym szczotkowaniu. W tych miejscach najczęściej rozwija się próchnica. Lak szczelinowy, czyli specjalny, kompozytowy, światłoutwardzalny preparat wypełnia te miejsca by nie dopuścić do zniszczenia ich przez procesy próchnicowe.

Aby zabezpieczyć ząb lakiem nie jest wymagane opracowanie mechaniczne jego powierzchni. Należy go jedynie zabezpieczyć przed wilgocią i przygotować jego powierzchnię specjalnym, kwaśnym preparatem, który się następnie dokładnie spłukuje. Na tak przygotowany ząb nakłada się płynny lak szczelinowy, dokładnie rozprowadza się go tak, aby zapłynął we wszystkie zagłębienia na powierzchni żującej i naświetla się go lampą polimeryzacyjną.

 

Profilaktyka - Foxmed

Kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty:
+48 537 777 141